Divize

Mistrovské kategorie:

  • V mistrovských kategoriích mohou soutěžit pouze obyvatelé evropských států uznaných organizátory akce (viz. seznam v sekci “Registrace”).
  • Vítězi každé kategorie bude udělen titul Mistr Evropy.
  • K otevření kategorie musí být přihlášeni minimálně 3 soutěžící.
  • Více ohledně pravidel v sekci “Pravidla”.

1A

Pouze stringové triky s jedním yoyem. Kvalifikační freestyle 1 minuta a finálový freestyle 3 minuty. Soutěžící, kteří vyhráli uznané národní mistrovství v kategorii 1A jsou nasazeni přímo do finále.

2A

Pouze loopovací triky se dvěmi yoyi. Freestyle 3 minuty. Tato kategorie nemá kvalifikaci. Pokud počet soutěžících bude větší než 10, bude přidán kvalifikační freestyle 1 min. a vítězové národních mistrovství nasazeni přímo do finále.

3A

Pouze stringové triky se dvěmi yoyi. Freestyle 3 minuty. Tato kategorie nemá kvalifikaci. Pokud počet soutěžících bude větší než 10, bude přidán kvalifikační freestyle 1 min. a vítězové národních mistrovství nasazeni přímo do finále.

4A

Pouze offstringové triky. Freestyle 3 minuty. Tato kategorie nemá kvalifikaci. Pokud počet soutěžících bude větší než 10, bude přidán kvalifikační freestyle 1 min. a vítězové národních mistrovství nasazeni přímo do finále.

5A

Pouze freehandové triky (counter-weight). Kvalifikační freestyle 1 minuta a finálový freestyle 3 minuty. Soutěžící, kteří vyhráli uznané národní mistrovství se stylem 5A v příslušné kategorii (5A nebo X/Y Division) jsou nasazeni přímo do finále.

SpinTop (Káčování)

Všichni soutěžící se najednou seřadí na podiu a každý bude mít tři pokusy na provedení nejelpšího triku nebo komba. Rozhodčí vyberou nejlepší hod každého soutěžícího a z nich vyberou vítěze.

AP – Artistic Performance

Divize kde je soutěžící (nebo skupina soutěžících) hodnocena hlavně dle uměleckého dojmu. Choreografie, zapojení hudby, kreativní využívání pódia, příběh, atp jsou hlavními kritérii při hodnocení této divize. EYYC je yoyo závod a vaše vystoupení bude hodnoceno pouze pokud bude mít s yoyováním něco společného a rozhodčí budou hodnotit hlavně momenty kdy soutěžící používá yoyo / yoyuje. Vystoupení nesmí přesáhnout 4 minuty (240 sekund).

Jak se přihlásit: soutěžící musí do 5. ledna 2012 dodat video ukázku svého vystoupení. Panel rozhodčích příjmá následující: privátní video na video serverech (youtube, vimeo), stáhnutelné video na vlastním hostingu, hard copy na CD, DVD nebo Flash drive. Pokud potřebujete s poskytnutím videa pomoc, konktaktujte nás. Po tomto datu vybere panel rozhodčích 5 soutěžících/teamů, kteří budou nasazeni do finále.

Ostatní Kategorie

Ženská divize

Kategoire se skládá z tří minutového freestylu bez kvalifikace. Soutěžící v této kategorii mohou soutěžit i v mistrovské kategorii 1A.

Kategorie 1A Open

Doplňková kategorie určená pro mimoevropské soutěžící. Pouze stringové triky s jedním yoyem. Freestyle 3 minuty. Pokud počet soutěžících bude větší než 10, bude přidán kvalifikační freestyle 1 min.

Kategorie Trick Ladder

  • Tato kategorie je otevřená všem a bude rozdělena do tří věkových skupin a tzv. “mistrovské skupiny”.
  • Tato kategorie není mistrovská a vítěz nezískává žádný titul.
  • Věkové skupiny: 0-15, 16-29, 30 a více let
  • Mistrovská skupina: Pro soutěžící, kteří soutěží v některé z mistrovských kategoriích (1A, 2A, 3A, 4A, 5A, AP) a v kategorii 1A Open.
  • Triky jdou postupně za sebou, na každý trik je jen jeden pokus. Hráč může jednou chybovat. V tom případě se mu píše zkaženo a on dělá další trik. Když hráč zkazí druhý trik, tak se mu počítá poslední kompletní trik a on končí.Poslední úspěšně provedený trik je v případě potřeby použit jako tie-breaker.
  • Více ohledně pravidel v sekci “Pravidla”.

Tricklist:

Sleeper (5 sek.)
Around the world
Rock the baby (3x)
Braintwister
Trapeze
Split the atom
Double or nothing
Zipper 3x
Eli hops 3x (s dotekem rukou)
Kwijibo
Skin the gerbil
Mach 5 3x
Plastic whip
Boing-e-boing 3x
Gyroscopic Flop
Cold Fussion
Hook
Triple or nothing
Kamikaze
Suicide 2x
Spirit Bomb
Iron Whip 2x
Superman

* Pokud si nejste jisti, jestli triky děláte správně, navštivte tyto stránky:

http://www.begin2spin.com/
http://worldyoyocontest.com/2009worlds/sportstring.php
http://sector_y.yoyoing.com/tricks/string_tricks/index.php

07
Sep 2011
POSTED BY
POSTED IN
DISCUSSION 0 Comments
TAGS

Leave a Reply